• Paylaş

  KATEGORİ : GENÇLİK

  Eklenme tarihi : 2017-06-02
 • Irkçı faşist güruh dün olduğu gibi bugün de 'oruç tutacaksınız' terörü estirdi, polis onlara yine dokunmadı

  Yaklaşık 100 kişilik ırkçı-faşist güruh dün olduğu gibi bugün de Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsü’nde saldırı gerçekleştirdi. Dün polis-ÖGB gözetiminde "Ramazan’da burada yemek yiyemezsiniz" diyerek Çatı Kafe ve Pastane'de oturan öğrencilere saldıran güruh, bugün de İletişim Fakültesi'nde (İLEF) "Yemek yiyemezsiniz" diyerek, oruç tutmayan öğrencilere saldırdı.

   

  Sabah saatlerinde okulun önüne TOMA getiren, çevik yığınağı yapan ve içeriye girişlerde kimlik kontrolü gerçekleştiren polis, çoğunluğu dışarıdan gelen bu ırkçı güruhun girişini engelleyemedi ne hikmetse!

   

  Onca polis “önlemi” altında bir araya gelebilen (!) bu güruh önce İLEF'in girişindeki camları kırdı. Bu arada öğrenciler kapı önüne sandalye ve masalardan barikat kurarak kendilerini savunmaya çalıştılar. Taş, satır ve sopalarla tekbir getirip, “Ne mutlu Türküm diyene” ırkçı ulumalarıyla öğrencilere saldıran güruha bugün de polis ve ÖGB’den herhangi bir müdahale yapılmadı. İLEF'te gerginlik sürerken, Cebeci Kampüsü girişlere kapatıldı.

   

  Çoğunluğunu dışarıdan gelen kişilerin oluşturduğu saldırgan gruba hiçbir müdahalede bulunmayan polis ve özel güvenlik, İLEF’teki saldırıdan sonra Hukuk Fakültesi’ne geçen ırkçı-gerici güruha müdahalede bulunmazken, İLEF’teki öğrencilere plastik mermilerle saldırdı. Fakülte içine giren polis, akademisyenlerin odalarına girdi, buralara sığınmış öğrencileri koridorlarda sürükleyerek gözaltına aldı.

   

  Öğrenciler, müdahale etmek yerine saldırıyı izlemeyi tercih eden özel güvenlik görevlilerine tepki gösterdi. Görevlilerin bu tepkiye karşılık ise, “Canımızı sokakta bulmadık”  yanıtı verdiği belirtiliyor.