• Paylaş

  KATEGORİ : İŞÇİ SINIFI

  Eklenme tarihi : 2017-10-09
 • Sendika işbirliğiyle işten atılan cam işçilerinin Lüleburgaz mitingi binlerle gerçekleşti

  Cama can verenler kitlesel miting ve yürüyüş gerçekleştirdi. Lüleburgaz kongre meydanında bir araya gelen binlerce işçi ve emekçi, cama can verenlere omuz verdi.   Lüleburgaz Kongre Meydanı’nda saat 17:00'de toplanmaya başlayan kitle alkışlar, zılgıtlar, işçi maaşlarıyla coşkulu bir miting gerçekleştirdi. İşten atılan cam işçilerinin yürüyüşüne ve mitingine eşleri, çocukları, Lüleburgaz halkı katıldı. Binlerce emekçi cam işçilerinin taleplerini dillendirdi. İşten atılan cam işçileri işlerini istiyorlar.

   

  Yürüyüş ve mitingde en çok dikkat çeken taşınan pankartlarda imza olmamasıydı.

   

   

  İşten atılan cam işçileri günlerdir sokak sokak dolaşarak yoğun bir çalışma yürüterek, Lüleburgaz halkına haksız yere işten atıldıklarını anlatıp, mitinge çağrılar yaptılar. Bu çalışmaları bugün yapılan mitinge binlerin katılım göstermesiyle karşılık buldu.   Cam işçisi işe geri dönme mücadelesinde yalnız değil! Bugünkü miting bu gerçeği hem Şişecam patronlarına hem de sınıf işbirlikçisi, çürümüş Kristal-İş yönetimine gösterdi. 

   


  İşten atma listesinin hazırlanmasında başrolü oynayan Kristal-İs Genel Başkanı Bilal Çetintaş'ın da yürüyüş ve mitinge katılması oldukça manidardı! Keza patronlarla işbirliğini son işten atma listesiyle daha üst perdeye çıkararak, gerçek anlamda şirket yöneticiliğine soyundu.  Fakat Lüleburgaz Kongre Meydanı’nda binlerle gerçekleşen miting ona da bu sefer işin o kadar kolay olmadığını göstermiş olmalı.

   

  Lüleburgaz Kongre Meydanı’ndan sendikanın Lüleburgaz şubesinin önüne yürüyen ve burada miting gerçekleştiren kitlenin, cam işçisinin haklı mücadelesinde yalnız olmadığını, onlarla tek vücut olduğunu Cetintas'ın yüzüne tokat gibi indirmiş olmasını umut ediyoruz.

     Cam işçileri direnerek kazanacaklarını bilerek hareket ediyor, birleşiyor. Kristal-İş Sendikası şahsında tüm kastlaşmış, çürümüş, amacından sapmış sendika yönetimlerine işçi sınıfının bütünü adına açık mesaj gönderiyor.   Lüleburgaz'da cam işçilerinin ayak sesleri yükseliyor.   "Zafer direnen cam işçisinin olacak!"

  "Hak verilmez alınır, zafer sokakta kazanılır!"