• Paylaş

  KATEGORİ : GENÇLİK

  Eklenme tarihi : 2017-03-10
 • Bilgi Üniversitesi'nde 8 Mart standına saldıran altı saldırgan ifadelerinin ardından serbest bırakıldılar

  Bilgi Üniversitesi’nin Eyüp’teki Santral İstanbul Kampusu’nda Bilgi Kadın Kulübü tarafından açılan 8 Mart standına tekbir getirerek saldıran altı kişi ifadelerinin alınması ardından serbest bırakıldılar.

   

  Turnikelerden atlayarak kampüse giren ve bir anda tekbir getirerek saldırıya geçen bu kişiler arasında aynı üniversiteden öğrenciler de bulunuyor.

   

  Saldırı sırasında stantta bulunan kadın öğrencilerden birini bıçakla yaralayan, yan taraftaki diğer stantlara da saldıran bu grup esasında Bilgi’nin iyi ya da kötü bugüne kadar korumaya çalıştığı kimliğini hedef almışlar, bir yaşam tarzı ve anlayışına saldırmışlardı.  

   

  Saldırıdan sonra Bilgi Üniversitesi öğrencileri yaptıkları açıklamalarda üniversite yönetimini suçlamışlardı.

   

  Hürriyet‘ten Fırat Alkaç‘ın haberine göre, öğrenciler saldırgan grup içerisinde üniversite öğrencilerinin de bulunduğunu belirterek, haklarında daha önce şikâyetler yapıldığını belirtti. Akademisyenler de rektörlüğü suçlayarak “Üniversite fikir üretim yeridir. Fikir yerine kaba kuvveti ile var olabilenlerin üniversitede yeri yoktur. Mağdur öğrencilerimizin yanındayız” dedi.

   

  Saldırıyla ilgili gözaltına alınan ve haklarında “darp” suçundan işlem yapılan 6 saldırgan ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.