• Paylaş

  KATEGORİ : GÜNCEL

  Eklenme tarihi : 2018-02-12
 • Tutsaklar, Bandırma T Tipi Hapishanesi'nde gördükleri işkenceyi anlattılar

  Bandırma 1 Nolu T Tipi Hapishanesi’nde tutsak bulunan devrimcilerden Muharrem Çay, Yoldaş Bingöl ve Aziz Arslan, gardiyanların saldırısına uğrayarak işkence gördüler.

   

  8 Şubat Perşembe günü gardiyanlar tarafından yoğun işkenceye uğrayan devrimci tutsaklar, 9 Şubat’ta yaptıkları telefon görüşmesinde uğradıkları işkenceleri anlattılar.

   

  Revire götürüldüğü sırada gardiyanlar tarafından ilk olarak sözlü saldırıya uğrayan devrimci tutsak Muharrem Çay, daha sonra 20-25 kadar gardiyanın fiziki saldırısına uğradı. Kafası peteklere vurularak ciddi darbeler alan Muharrem Çay’ın durumunun iyi olmadığı, kan kustuğu, kulağında kesikler oluşarak yüzünde belirgin izlerin olduğu ve yüzünün kan topladığı öğrenildi. Koridor, işkenceye uğrayan Muharrem Çay’ın kanına boyanırken aynı hücrede kalan yoldaşları Yoldaş Bingöl ve Aziz Arslan, Muharrem Çay’ın sloganlarını duyunca işkenceyi protesto etmek için slogan atıp kapı dövmeye başladılar. Daha sonra gardiyanlar tarafından hücreleri basılıp yoğun işkenceler gören Aziz Arslan’ının ciddi darbeler aldığı, sağ ve sol yüzünde ciddi darbe izlerinin olduğu, kafasına da darbeler aldığı ve kan kustuğu öğrenildi.

   

  Muharrem Çay, Yoldaş Bingöl ve Aziz Arslan’ın el ve ayaklarına ters kelepçe uygulayan gardiyanlar, devrimci tutsakları süngerli odaya atarak 2 saat daha işkenceye devam ettiler.

   

  Devrimci tutsakların sağlık durumlarının iyi olmadığı da belirtilerek vücutlarında belirgin izlerin oluştuğu öğrenildi.