• Paylaş

  KATEGORİ : GÜNCEL

  Eklenme tarihi : 2018-02-14
 • Bursa H Tipi'nde ayakta sayımı kabul etmeyen siyasi tutuklular gardiyanlar tarafından dövüldü

  Bursa H Tipi Cezaevi'nde ayakta sayımı kabul etmeyen siyasi tutukluların, gardiyanlar tarafından darp edildiği, 8 saat boyunca ters kelepçeyle bekletildiği bildirildi.

   

  Bursa H Tipi Kapalı Cezaevi’nde bulunan siyasi tutukluların, ayakta sayım vermedikleri gerekçesiyle çok sayıda gardiyan tarafından darp edilerek tek kişilik ve içinde yatak bulunmayan hücrelere konuldukları bildirildi. E1 ve E2 koğuşlarındaki tutuklular, daha önce ayakta sayım vermezken dün sabah sayımında koğuşlara giden çok sayıda gardiyan, “Adalet Bakanlığının talimatı var. Bundan sonra ayakta sayım vereceksiniz” dediği söylendi. Avukatların verdiği bilgiye göre, ayakta sayımı kabul etmeyen tutuklular çok sayıda robokopun saldırısına uğradı. Tutukluların darp edildikten sonra 8 saat boyunca içinde yatak olmayan tek kişilik hücrelerde ters kelepçeyle bekletildiği kaydedildi. 

   

  Darp edilen tutukluların isimleri şöyle: Bursa HDP İl Eşbaşkanı Yüksel Uygun, EMEP Bursa İl Başkanı Hasan Özaydın, Hüsamettin Esen, Serhat Sezgin, İdris Başaran, Ersin Arıkan, Mehmet Şirin Baycu, Abdulkadir Doğru, Selim Acar ve soyadı öğrenilemeyen Ünal.

   

  Aradığımız cezaevi yetkilileri, konu hakkında konuşmayacaklarını söyledi.

   

  Mezopotamya Ajansı