• Paylaş

  KATEGORİ : İŞÇİ SINIFI

  Eklenme tarihi : 2017-10-04
 • Avcılar Belediyesi taşeron işçileri 4 aydır alamadıkları ücretleri için bugün de maaş kuyruğu eylemi gerçekleştirdiler

  Avcılar Belediyesi’nde taşerona bağlı olarak çalışan fen-işleri ve park-bahçeler işçileri 4 aydır alamadıkları ücretleri için önceki gün başlattıkları sembolik maaş kuyruğu eylemini bugün de tekrarladılar. Şantiyelerinden araçlara binerek belediye binasının yakınına getirilen işçiler, buradan  “Bakkal para diyor, ev sahibi icra diyor, çocuklar açız diyor, başkan maaş yok diyor” pankartını açarak yürüyüp, binanın önüne geldiler.

   

  “İktidar belediyeyi, belediye işçileri cezalandırıyor!”, “Üvey evlat taşeron işçileri”, “Kadro yok, ücret yok, umut yok”, “Kahrolsun ücretli kölelik düzeni!”, “Hak, hukuk, adalet mücadeleyle gelecek” “Ücretlerimiz düzenli ödensin!” dövizlerini taşıdılar.

   

   

  Davul zurna eşliğinde yürüyerek bina önüne gelen işçiler, "İşçiler burada maaşlar nerede!", "Başkan baksana kaç kişiyiz saysana!" ve "Yönetim istifa!" sloganlarını haykırdılar.

   

  Belediye binası önünde kısa bir oturma eylemi gerçekleştiren işçilerin yaklaşık 1 saat süren eylemlerinin sonunda Belediye-İş 2 No’lu Şube Başkanı Erol Özdemir kısa bir açıklama gerçekleştirerek sorunun bir an önce çözülmesini istedi.

   

   

  Önceki gün başlayan eylemlerini talepler karşılanmadığı durumda sürdüreceklerini vurgulayan Özdemir, sadece taşeron işçilerin değil hemen tüm çalışanların ücretlerin ödenmesinde sıkıntı yaşadıklarını, emekli olan insanların yasal olarak 1 ay içinde almaları gereken kıdem tazminatlarının bile ödenemediğini anlatarak, Avcılar Belediyesi’nde bir yönetim krizinin yaşandığını vurguladı.

   

  Kendilerinin emeklerinin karşılığı olan ücretlerini istediklerini ve işveren konumundaki belediye yönetiminin de bu görevini yerine getirmesi gerektiğini belirten Özdemir, belediyeyle yapılan görüşmelerde eylemlerin sürmesi durumunda maaş kesintilerinin yapılabileceği tehdidiyle karşılaştıklarını aktardı.

   

   

  "Belediye yönetimimiz sorunları çözüm noktasında çeşitli ayak oyunları yapmaktadır. Bundan vazgeçsinler. Sorunu tehdit ile düzelteceklerini sanıyorlarsa yanılıyorlar" diye konuşan Özdemir, işçilerin birliğini koruyacaklarını, bu ayak oyunlarına gelmeyeceklerini ifade etti.

   

  Özdemir’in konuşmasından sonra eylem, sloganlarla sonlandırıldı.