• Paylaş

  KATEGORİ : GÜNCEL

  Eklenme tarihi : 2017-09-13
 • HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk’un annesi Hatun Tuğluk’un cenazesi ırkçı saldırılardan dolayı defnedilemedi.

   

  Hayatını kaybeden HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk’un annesi Hatun Tuğluk’un cenazesi ırkçı saldırılardan dolayı defnedilemedi. Cenaze yarın Dersim’de toprağa verilecek.

   

  Gece saatlerinde vefat eden HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk'un annesi Hatun Tuğluk için Ankara Batıkent'te bulunan Ergazi Pir Sultan Cem Evi’nde cenaze töreni yapıldı. 

   

  Kandıra Cezaevi yönetiminden alınan iki günlük izin ile Annesi Hatun Tuğluk'un cenaze törenine katılmak için ring aracıyla gelen Aysel Tuğluk, Cemevi önünde bulunan kitle tarafından karşılandı.  Burada annesine karşı son görevini yerine getiren Tuğluk ile beraberindekiler, cenaze işlemlerinden sonra yapılan törene katıldı.

   

  Cenaze törenine Aysel Tuğluk’un yanı sıra HDP Sözcüsü Osman Baydemir, Kars Milletvekili Ayhan Bilgen, Kadın Sözcüsü Besime Konca, Mardin Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Ahmet Türk’ün yanı sıra çok sayıda HDP'li milletvekili katıldı.

   

  TABUTU KADINLAR TAŞIDI

  Cemevinden yapılan törenin ardından, Hatun Tuğluk'un tabutu alanda bulunan kadınlar tarafından taşınarak, cenaze aracına konuldu. Daha sonra törene katılanlar cenazenin defnedileceği İncek Mezarlığı’na geçti. 

   

  Hatun Tuğluk için yapılan törenden sonra, cenaze defnedilmek üzere İncek Mahalle'sinde bulunan mezarlığa getirildi.

   

  Aysel Tuğluk ise mezarlığa da ring aracıyla götürüldü.

   

  DEFİN SIRASINDA IRKÇI SALDIRI

  Defin işlemleri sırasında, "Burası Ermeni toprağı değil" gibi ırkçı slogan atan bir grup törendekilere taşlarla saldırdı. 

   

  Polisin adeta seyrettiği aşağılık, ırkçı saldırılar artarak devam edince cenaze defnedildiği yerden çıkartılıp tekrar cemevine götürüldü. Tuğluk’un cenazesinin yarın Ankara’dan Dersim’e götürüleceği ve burada defnedileceği belirtildi.