• Paylaş

  KATEGORİ : AGÎRE JÎYAN

  Eklenme tarihi : 2017-10-14
 • Bomba yüklü araçlarla saldıran IŞİD çeteleri aralarında ANHA muhabirinin de olduğu 9 kişiyi katletti

  IŞİD çetelerinin bomba yüklü bir araçla sivilleri hedef alarak düzenlediği saldırıda 9 sivil yaşamını yitirirken 43 sivilde yaralandı. Bombalı saldırı sonucu ANHA muhabiri Dilîşan İbiş’te yaşamını yitirdi. 2 muhabir ise yaralandı.

   

  IŞİD çetelerinin saldırılarından kaçarak QSD’nin denetimi altındaki bölgelere sığınmaya çalışan sivillere yönelik gerçekleşen bomba yüklü saldırı gerçekleştirdi. Hesekê ve Dêra Zor arası Xurafî yolu üzerinde gerçekleşen saldırının ardından Hesekê hastanesinde 25, Qamışlo hastanesinde ise 18 yaralı tedavi altına alındı.

   

  Hesekê kentinde bulunan yaralılar, Îsam Bexdî, Hikme ve Wetenî Hastanelerinde tedavi ediliyor. Sağlık ekiplerinin verdiği bilgilere göre durumu ağır olan yaralıların, hayati tehlikeyi atlattıklarını aktardı.

   

  Qamişlo kentinde bulunan El-Wetenî Hastanesi’nde ise 18 yaralı tedavi görüyor. Aralarında, durumları kritik olan 2 yaşlarından küçük olduğu tahmin eden 2 çocuk ve vücudunda kırıklar olan 15 yaşından küçük 3 kız çocuğu. Diğer yaralıların durumlarının iyi olduğu aktarıldı.

   

  Saldırıda yaralanan ANHA muhabirlerinden Rizgar Deniz ve Hogir Mihemed hastaneye kaldırılırken, Rizgar Deniz’in durumunun iyi olduğu ancak Hogir Mihemed’in ise ağır olduğu ve yoğun bakımda tedavi edildiği belirtildi.