• Paylaş

  KATEGORİ : GÜNCEL

  Eklenme tarihi : 2017-03-20
 • “Evet” çıkacak olursa karşılaşacağımız sonuçlarla “evet” kampanyası yürütenlerin demagojilerini teşhir ettik

  Alınteri'nden

   

  Referandum ve arkasından gelecek 1 Mayıs haberlerini fazla gecikmeden yansıtmak düşüncesiyle gazetemizin yayın günlerini geçici olarak 5’er gün kaydırdık.

   

  Bu sayımızın ağırlığını doğal olarak referandum konusu oluşturuyor. Konunun bu kez, “evet” çıkacak olursa karşılaşacağımız sonuçlarla “evet” kampanyası yürütenlerin demagojilerini teşhir boyutu ön planda.

   

  Bunlar arasında yer alan ve muhabir yoldaşlarımızdan birinin “Bir çadır sohbeti..” başlığını taşıyan deneyim aktarımını “ilginç” bulacağınızı düşünüyoruz.

   

  Konuya ilişkin diğer yorum yazılarıyla başyazımızda ise meselenin sadece “anayasa oylaması” ile sınırlı olmayan özelliğinin altını çizmeye çalıştık.

   

  Orta sayfalarımızı ise Newroz’a ayırdık. Newroz geleneğinin tarihsel anlamıyla bağlantısı içinde bu yıl kazandığı anlam ve önemi işliyor “Newroz: Halkların iradesi kazanacak!” başlığını taşıyan yazımız.

   

  Her sayımızın iskeletini oluşturan işçi sınıfının direniş ve eylem haberleriyle sınıfa yönelik saldırılar ve saldırı hazırlıklarına dair haber-yorumlar her zamanki ağırlıklarını bu sayımızda da koruyorlar. “Her şey burjuvazi için” başlığını taşıyan DSB köşe yazımız, uyarı ve yol gösterme amacını taşıyan bu yorum yazılarımızın başında geliyor.

   

  5 Nisan’da çıkacak olan 12. sayımızda buluşmak dileğiyle…