• Paylaş

  KATEGORİ : GENÇLİK

  Eklenme tarihi : 2017-02-15
 • Son KHK'yle ihraç edilen akademisyenler Eskişehir'de de saldırıya uğradı

  Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde son KHK’yla ihraç edilen akademisyenler eşyalarını almak ve öğrencileriyle vedalaşmak için geldikleri okulda ÖGB barikatı ve saldırısıyla karşılaştılar. Bu saldırının ardından da TOMA ve çevik kuvvet barikatıyla karşılaştılar.

   

  Geçen hafta çıkarılan KHK’larla ihraç edilen öğretim görevlileri bugün öğle saatlerinde Eskişehir Anadolu Üniversitesi yakınlarında bir araya geldiler. Buradan üniversiteye yürüyerek, eşyalarını almak isteyen akademisyenlere, öğrencileri ve çeşitli kitle örgütü-parti temsilcileri de destek verdi. Yürüyüş yapan kitlenin önü ‘OHAL sürecinde hiçbir yürüyüşe izin’ verilmediği belirtilerek ÖGB ve polis barikatıyla kesildi.

   

  Yürümekte kararlı olan akademisyenlere, polis ve ÖGB saldırdı. Saldırı sırasında birçok akademisyen darp edildi. Daha sonra TOMA ve çevik kuvvet polisinin de getirilmesiyle akademisyenler öğrencilere, “gözaltına alınmanızı istemiyoruz. Siz dağılın biz fakülteleri ziyaret eder, eşyalarımızı alırız” dediler.

   

  Öğrenciler bu açıklama üzerine dağıldılar. Akademisyenler ise getirilen TOMA’ların önünde selfi fotoğrafları çektikten sonra Edebiyat Fakültesi’ne gittiler.