• Paylaş

  KATEGORİ : GÜNCEL

  Eklenme tarihi : 2017-09-10
 • KHK'ya işlerinden atılan Nuriye ve Semih'in 14 Eylül'de Ankara Adliyesi'nde duruşması var

  KHK ile ihraç edilerek bir gecede işlerinden atılan Nuriye ve Semih 14 Eylül'de Ankara Adliyesi'nde duruşmaya çıkarılacak. Emekten yana bütün kesimleri 14 Eylül'de Ankara Adliyesi'ne Nuriye ve Semih'in serbest bırakılması talebine güç vermeye çağırıyoruz.

   

  İşlerinden atıldıkları için 304 gündür isimizi geri istiyoruz şiarıyla direnişe devam eden Nuriye Gülmen ve Semih Özakça, 9 Mart’tan bu yana açlık grevini sürdürüyor, 23 Mayıs’tan beri de tutuklu bulunuyor. Davanın ilk duruşması, 14 Eylül saat 13:30'da Ankara Adliyesi'nde görülecek.

   

  Ankara'da Alınteri'nin de bileşeni olan Dayanışma, Nuriye ve Semih için duruşmaya çağrı afiş ve stikerleri bastırdı.

   

   

  Alınteri okurları, Nuriye ve Semih'in duruşmasına çağrı afiş ve stikırlarını Tuzluçayır Mahallelerinde yaygın bir şekilde yaptı. Mahalle aralarına yapılan duruşmaya çağrı afişleri ve stikırları emekçiler tarafından yoğun ilgi gördü.

   

  Bir emekçi kadın afiş isteyerek evine asacağını söyledi. Başka bir kadın afiş ve stikerleri inceleyip çalışmaları desteklediklerini belirterek onların serbest bırakılmasını istediklerini söyledi. Afiş ve stikırları yaparken emekçi çocuklar da yardım ettiler.

   

  Çalışmamız yaklaşık 2 saat sürdü.