• Paylaş

  KATEGORİ : GÜNCEL

  Eklenme tarihi : 2017-10-10
 • 10:33 İMO'dan çıkarak sloganlarla Kızılay'a doğru yürüyen kitleye polis bir kez daha saldırdı

  10:33

  İnşaat Mühendisleri Odası’nda (İMO) yapılan anma esnasında bile plastik mermi sıkarak anmanın yapıldığı salonu durulamaz hale getiren polis, salondan çıkarak Kızılay’a doğru yürüyen kitleye de bir kez daha saldırdı.

   

  İMO’dan çıkan kitle sloganlarla Sıhhiye’den Ethem Sarısülük yoldaşın katledildiği noktaya doğru yürüyüş gerçekleştirirken, polis plastik mermi ve biber gazıyla saldırdı. Saldırı sırasında en az dört kişi dövülerek gözaltına alındı. 

   

  10:14

  Polisin Gar çevresinde ve TMMOB İMO'nun önüne gelen ailelere dönük gazlı saldırısından sonra katliam saatinde aileler İMO salonunda anma gerçekleştirildi. 

   

  10:05

  Gar çevresindeki saldırıdan sonra pankartları ve sloganlarıyla İMO’nun önüne gelen ailelere polis burada da gaz ve plastik mermi sıkarak saldırdı. Ailelerin İMO’nun içine girmesinden sonra da saldırı kapatılan kapıdan, pencerelerden devam etti!

   

  ***

   

  10 Ekim Ankara Katliamı’nın 2. Yıldönümü için Gar önünde yapılacak anmaya katılmak üzere toplanan kitle polisin gaz bombalı, coplu saldırısına maruz kaldı.

   

   

  Gar çevresini geçen sene olduğu gibi tüm giriş-çıkışlarıyla ablukaya alan polisin, Selim Sırrı Tarcan Spor Salonu önünde toplanarak alana girmeye hazırlanan insanlara vahşice saldırdığı öğrenildi.

   

  Saldırıda aralarında KHK’yla ihraç edildiği işine geri dönmek için Yüksel Caddesi’ndeki ısrarlı direnişini sürdüren sosyolog Veli Saçılık’ın da olduğu en az iki kişinin darp edilerek gözaltına alındığı belirtiliyor.

   

  Saldırı sonrasında Gar çevresi gaz bulutuna kesti, saldırının gerçekleştiği alana uzak yerlerden bile gazın etkisi hissedildi.

   

   

  IŞİD’in katliamı gerçekleştirmesini en hafifi ifadeyle seyreden devlet, katliamda ölümsüzleşenlerin anılmasınaysa yeni katliamlar gerçekleştirecek bir pervasızlıkla saldırıyor.